Spor Halı

Filtreleri göster

Gösterilen sonuç sayısı: 29

Gösterilen sonuç sayısı: 29

Spor Halı Modelleri ve Fiyatları

Spor halı modelleri, daha çok pelüş tarzında tekstil yöntemleriyle elde edilen günlük veyahut dekoratif olarak kullanılan halılardır. Spor halılar evinizin her odasında kullanılacak türde bir halı olduğu için çoğu ev sahibi tarafından tercih edilmektedir.

Tek düze bir renk, karışık desenli olmayan bir tasarıma sahip ve diğer halılara nazaran daha hafif ve kumaş olarak da peluş veyahut tekstil ürünlerini kullanan halı türüdür. Hemen hemen evimizin her odasına bir halı koymayı seven bir kültürümüz olduğu için ufak bir spor halısı açıp hem evimizin tasarımını değiştirebilir hem de temizlik açısından içimizi rahat ettirebiliriz. Kullanım kolaylığı sağlayan çift taraflı halılar da, çokça tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Çabuk kirlenen halılar için çift taraflı modeller tercih edebilirsiniz. Koridor ve kapı girişlerinde kaydırmaz halıların kullanılmasına özen göstermelisiniz. Spor halı seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalara değinecek olursak;

Odaya Göre Spor Halı Seçimi

Evimizi dekore ederken en dikkat ettiğimiz 2 nokta vardır. Duvarların rengi ve halıların odaya kattığı ahenk. Odalarınızın rengi, odanın güneş alıp almamasına, ampul rengine kadar birçok farklı konuya dikkat edilerek seçilmektedir.

Odalarınızın halıları ise renkler gibi karmaşık bir düzene sahiptir. Odanın durumuna, ışığına, rengine, konumuna kadar birçok farklı değişken ile belirlenmektedir. Spor halı seçimlerinde genellikle tek düze renkler tercih edilmektedir.

Çoğunlukla yolluk veyahut koridor halısı olarak tercih edilen spor halılar vardır. Spor halıların diğer halı türlerine göre bir artısı da kumaş türüne bağlı olarak çekme veyahut dağılma gibi durumların söz konusu olmamasıdır.

Spor Halılarda Renk ve Desen Seçimi

Spor halılar, tek bir renk düzenine sahip karmaşık desenlere sahip olmayan ve gözü yormayan halılardır. Bu özelliklerine göre spor halı seçimleri biraz daha kolay yapılmaktadır. Çok bir çeşide sahip olmayan spor halılar hem kullanışlı hem de kullan at düzeninde olan, temizlemeside gayet temiz olan halılardır. Odanıza göre spor halı seçimi yaparken dikkat edeceğiniz nokta odanızın duvar rengi ve parke rengidir.

Eğer zemininiz koyu bir renge sahip ise açık renk ve yatay çizgilere sahip bir spor halı odanızı daha geniş ve ferah gösterecektir. Zemininiz açık bir renge sahip ise koyu bir spor halı ve yine yatay çizgilere sahip olması aynı şekilde odanızı geniş ve ferah gösterecektir. Açık renge sahip olan odalarınızda ise dikey çizgileri olan biraz daha koyumsu bir spor halısı seçebilirsiniz. Duvar rengi de zeminize benzer olacağından zıt seçimler yaparak ve renk tonunu koruyarak spor halı seçiminden istediğiniz gibi bir sonuç alabilirsiniz.

Spor Halısı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Spor halılar temizlenirken çırpılmamalı, dövülmemeli, en uygun yöntem olan elektrikli süpürge ile düzenli aralıklarla temizlenmelidir.
  • Yumuşak ve hassas bir dokuya sahip olan Modern Spor Halı Modelleri kimyasal madde içeren deterjanlar ve fırça gibi sert temizleme malzemeleri ile temizlenmemelidir. Halı yüzeyinde fazlaca deformasyona ve kırılmalara sebep olacaktır.
  • Halı hav yönüne göre silinmelidir.
  • Halı temizlendikten sonra kısa sürede kurutulmalıdır. Halı temizlendikten sonra ıslak olarak bırakılırsa bu halıda küflenmeden kaynaklanan deformasyonlara sebep olabilir.
  • Halı kullanılmadığı zamanlarda rulo halinde rutubetsiz bir ortamda saklanmalıdır.