Mutfak Halısı

Filtreleri göster

Gösterilen sonuç sayısı: 49

Gösterilen sonuç sayısı: 49

Mutfak evin kalbidir. Trafiğin yoğun olduğu ve dökülmelerin kaçınılmaz olduğu mutfaklarınıza halı sermekte tereddüt ediyor olabilirsiniz ama olmamalısınız! Mutfak halısı, biraz sessiz hissetme eğiliminde olan bir alana renk, ilgi ve sıcaklık katacaktır.

Mutfak halısı sermeniz için üç neden:

1. Halılar mutfaklara karakter kazandırır.

2. Halılar mutfakları daha sıcak ve daha rahat hale getirir.

3. Halılar, mutfaklarınıza renk katar.

Mutfağınızın evin geri kalanıyla gerçekten uyumlu olmasını istiyorsanız sade desenler seçin veya kalabalığın arasından sıyrılmasını istiyorsanız desenli bir stille cesur olun modern mutfak halıları arasından seçiminizi yapın. Seçim senin!

Mutfaklar oturma odaları ve yatak odalarından çok daha sık kullanılır, bu nedenle dökülmelere ve lekelere karşı oldukça hassastırlar. Neyse ki yıkanabilir mutfak halıları, mutfağınızın yıllarca güzel görünmesini sağlamak için kolayca temizlenebilen özel Halılar yarattı!

Büyük bir mutfağa sahip olacak kadar şanslıysanız, bir halı, alanı bir oturma odasında olduğu gibi bölmeye de yardımcı olabilir. Buradaki hile, tüm mobilyalarınızın en azından ön iki ayağının altına sığacak kadar büyük bir tane seçmektir. Alternatif olarak, büyük mutfak halısı modelleri ya da oval ve yuvarlak modelleri seçin. Yemek yerken veya çalışırken ekstra bir yalıtım katmanı sağlamak için yemek masanızın ve sandalyelerinizin arasına üçüncü bir halı bile koyabilirsiniz.

Mutfağınızda döşeme tahtası veya fayans yoksa halının üzerinde kaymayacak bir şeye ihtiyacınız olduğundan, halı döşemek o kadar kolay olmayabilir. Bu durumda, daha büyük bir versiyona geçmek veya bunun yerine kaymaz tabanlı mutfak halılarını tercih edebilirsiniz. Bu modelleri kaydırmaz taban olup asla dökülme ve soyulma yapmazlar.

Yıkanabilir mutfak halısı Modellerinin temizlenmesi kolaydır, bu sayede dökülmeler konusunda daha az endişelenebilir ve ailenizle daha çok vakit geçirmeye odaklanabilirsiniz.

Mutfak Halısı Ölçüsünde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı satın almadan önce mutfağınızın boyutunu göz önünde bulundurun. Yemek masası sandalyelerinin altına sığdığından ve normal yürüyüş için yeterli alan bıraktığından emin olun. Halı, sandalyenizi masadan geri ittiğinizde dört ayağın da halının üzerinde kalması için yeterince büyük olmalıdır.

Fırın ve lavabo arasında daha büyük bir halı, uzun süreler boyunca ayaklarınızın üzerinde duruyorsanız, bir yemek pişirirken sizi rahatlatacaktır. Yumuşak dolgu, bacaklarınızdaki baskıyı hafifletmeye yardımcı olur, böylece rahatça pişirmeye devam edebilirsiniz!

Ne kadar alana ihtiyacınız olduğunu bulmanın iyi bir yolu, yemek masası masanızın tamamını ölçmek ve sandalyelerin kolayca girip çıkması için etrafına 60 cm eklemektir.

Mutfak Halısı Malzemesi Nasıl Olmalıdır

Dayanıklı veya kolayca temizlenebilen bir malzeme seçin. Çok fazla yaya trafiğiyle, bir veya iki yıldan daha uzun sürecek bir şey istiyorsunuz. Jüt, latex deri tabanlı, dijital baskılı, pamuk, kadife, trafiğin yoğun olduğu mutfaklarda iyi durma eğilimindedir, ancak dökülmeler veya lekeler varsa etiketleri dikkatlice okuduğunuzdan ve temizleme talimatlarını doğru şekilde uyguladığınızdan emin olun.

Mutfak Halılarınıda Renk Seçimi

Doğru mutfak halısı, bir odanın havasını açabilir veya bozabilir. Ancak, doğru rengi nasıl seçersiniz?

Mutfağınızın renk düzenini düşünün: tarzınız cesur ve eğlenceli mi? Yoksa daha nötr bir havayı mı tercih edersiniz?

Bu sorular halı seçimiyle alakasız gibi görünse de aslında öyle değil! Halınızın rengi mutfağınızdaki diğer renklerle rekabet etmemeli, tamamlamalı. Ve tarzınız zaten cesur ve renkliyse, karışımın içinde kaybolmaması için sessiz ve incelikli bir şey tercih edebilirsiniz.

Mutfak Halılari mutfağınıza renk veya doku katmanın harika bir yoludur. Ortalama bir mutfakta çok fazla metal, fayans ve parke bulunduğundan Halılar, alanı yumuşatmanın ve daha sade hissettirmenin mükemmel bir yoludur.

Seçeneklerden bunalmış hissediyorsanız (ve bunda utanılacak bir şey yok!), Halınız için nötr bir ton kullanmayı deneyin. Sade tonlar harikadır çünkü hemen hemen her renk şemasıyla çalışırlar. Zaten renkli bir mutfağa biraz doku eklemek veya minimalist dekor için basit bir zemin oluşturmak istiyorsanız, Sade renklere karşı gelemezsiniz.