Kadife Halı

Filtreleri göster

687 sonuçtan 1-60 arası gösteriliyor

687 sonuçtan 1-60 arası gösteriliyor

Kadife Halı Modelleri

Evinizde kadife halı modellerinin sakinleştirici etkilerinden yararlanamayan neredeyse hiç yer yok. Bu halı türü her alan için harikadır; duvardan duvara halı kaplı odalarda bile çalışabilirler. Tarz ve rahatlık söz konusu olduğunda kadife kilim modelleri eşsizdir. Özellikle oturma odaları, yatak odaları ve Salon zeminlerinize sıcaklık ve rahatlık katmanın harika bir yolunu sunarlar.

Kadife halı modelleri polyester veya naylondan yapılmıştır ve kadife mobilyalarla aynı yumuşak, peluş hissi verir. Kadife Halılar, ipek, deri veya saten gibi lüks kumaşlarla döşenmiş mobilyalara sahip odalarda en iyi şekilde görünür. Kadife, trafiğin yoğun olduğu alanlarda iyi durmadığından, bu tür bir alan kilim oturma odası veya yatak odası için en uygun olanıdır.

Kadife Halılar, temizlenmesi kolay ve dökülmeyen bir tür peluş malzemeden yapılmıştır. Kadife bir halı seçerken, ihtiyacınız olan boyut, şekil, stil ve rengi düşünmek önemlidir. Ayrıca makine yapımı mı yoksa el yapımı halı mı tercih edeceğinize karar vermek isteyeceksiniz.

Boyut

Kadife kilim seçerken, doğru boyutun odanızın tüm görünümünü ve hissini değiştirebileceğini unutmayın. Geniş bir alanınız varsa ve halının onu doldurmasını istiyorsanız, mobilya parçalarınızdan daha büyük veya tüm mobilya ayaklarının altına uzanan bir halı seçin. Sadece bir vurgu parçası istiyorsanız, ana mobilya parçalarınızın ön iki ayağının altına uyan birini seçin.

Şekil

Kadife Halılar yuvarlak, oval ve kare dahil olmak üzere birçok şekil ve boyutta gelir. Dikdörtgen halılar da çeşitli boyutlarda mevcuttur. Halınızın şekli, alanınızın şeklini tamamlamalıdır. Örneğin, dikdörtgen halılar oturma odalarında ve yatak odalarında iyi çalışır; Ancak yuvarlak halılar, yuvarlak mobilya parçaları veya yemek masası bulunan odalar için daha uygun olacaktır.

stil

Eviniz için mükemmel kadife halı modelleri için alışveriş yaparken, alanınızın genel stilini dikkate alın ve aynı zamanda çiçek motifli geleneksel tarzların yanı sıra çağdaş desen ve renklerde mevcuttur. Bazı Kadife Halılar el yapımı gibi görünmektedir; diğerleri daha makine yapımı bir görünüme sahiptir ve bu da onları yoğun trafikli alanlar için ideal kılar.

Kadife halı satın alırken, halının öne çıkmasını mı yoksa odanın dekoruna karışmasını mı istediğinizi düşünün. Alanınıza uyum sağlamak için nötr bir ton daha uygun olabilir; Öte yandan cesur renkler bir açıklama yapmak için harikadır.

Kadife Halı Temizliği

Kadife halılar, çamaşır makinesinde sıkma yapmadan 30 derece sıcaklıkta yıkanabilir. Yıkadıktan sonra ön yüzü güneşe gelmeyecek şekilde kurutulabilir.